Tag: хронолигија

Хронологија на поважните настани во светот во 2020 година

Поважните настани што ја одбележаа 2020 година.Јануари3 јануари – Во американски напад со беспилотно летало убиен главниот ирански командант за безбедност и разузнавање, генерал-мајор...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот