Tag: ХРТ

Џафери: Десетдневен рок за Иванов да го даде мандатот

Ако претседателот Ѓорге Иванов во рок од десет дена не го додели мандатот за составување влада на мнозинството во парламентот, тоа ќе биде кривично...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот