Tag: хрш

Петровска – Хрш: Агенцијата за безбедносно – одбранбена соработка на САД...

Министерката Петровска, денеска во Вашингтон се сретна со директорот на Агенцијата за безбедносно – одбранбена соработка на САД, Џејмс Хрш, информираат од Министерството за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот