Tag: Хуеска

Реал ја победи Хуеска, Азар го постигна првиот гол во 2020...

Реал Мадрид попладнево ја совлада Хуеска со 4:1 во рамките на 8. коло од Шпанското фудбалско првенство.Напаѓачот на Реал, Еден Азар го отвори резултатот.За...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот