Tag: хуманитана помош

Украинците отворија седум хуманитарни коридори, а луѓето ќе бегаат од Мариупол

Украина отвори седум хуманитарни коридори, вклучително и еден од Мариупол, во време кога пристигнуваат информации дека руските војници зазеле делови од градот.Украинците најавија дека...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот