Tag: хуманитарна катастрофа

Поради загуби во Алепо, џихадистите гранатираат помали населби

Милитантите од терористичката група Џабат Фатах ал Шам, некогашниот Нусра фронт и нејзините сојузници ги уништуваат малите северни сириски градови гранатирајќи ги како знак...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот