Tag: хуманитарни

Столтенберг: Потребни се „вистински хуманитарни коридори“ во Украина

Цивилите мора да можат да се евакуираат безбедно од Украина, ијзави Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.Во Украина потребни се „вистински хуманитарни коридори кои...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот