Tag: цар

Новиот јапонски цар се обврза дека ќе биде симбол на единство

Јапонскиот цар Нарухито вети дека ќе ја исполни својата улога како „симбол на државата и единството”, во неговата прва јавна порака од преземањето на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот