Tag: Цветин Чилиманов

Лавина реакции по навредите на Чилиманов за Кочо Рацин

Текстот на предводникот на здружението „СОС“ за десоросоизација на Македонија, Цветин Чилиманов на својот Фејсбук профил за Коста Солев Рацин, во кој што го...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот