Tag: ЦД

Груевски, Јанакиески, Рангелова се изјаснија за невини

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот на СЈО „Насилство во општина Центар“ со вкрстено испрашување на поранешниот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски....

Промоција на нов албум и монографија на Синтезис

Новото ЦД „Остров“ на групата „Синтезис“ и монографијата „Синтезис - Патување низ музичкото време“ ќе бидат промовирани вечер во клуб-ресторанот во Младинскиот културен центар. „Остров”...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот