Tag: центарци

Жерновски ја подари декемвриската плата

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, ја донираше својата декемвриска плата за социјално загрозените семејства, а финансиски средства одвоија и вработените во општината.Центарци подготвија...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот