Tag: Централна банка

Сингапур почнува да тестира воведување на дигитален долар

„Сингапурската централна банка започна реализација на проект за технолошки аспекти за изградба на дигитална форма на својата валута, за да се подготви за деновите...

Милијарди се слеаја во касата на Албанија

Албанија меѓу јануари и септември оваа година од туризам заработила 1,161 милијарди евра или 15 отсто повеќе отколку во истиот период лани.Овогодинешните приходи, според...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот