Tag: Централно претседателство

Седница на Централното претседателство на ДУИ

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска свика седница на Централното претседателство на партијата.Седницата ќе се оддржи во партиското седиште во Тетово, а треба да...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот