Tag: цетиње

Земјотрес во Црна Гора, епицентарот кај Цетиње

Во Црна Гора рано утрово е регистриран земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот на земјотресот е во подрачјето на Цетиње. Сеизмолошкиот...

Ретроспективна изложба „Петар Мазев, 90 години од раѓање“

Ретроспективна изложба по повод 90 години од раѓањето на македонскиот уметник Петар Мазев ќе биде отворена денеска во објектот Даут пашин амам, во организација на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот