Tag: Цецка Цачева

Бугарија избра: Румен Радев е нов претседател

Поранешниот генерал Румен Радев освои поголем дел од гласовите во вториот круг од претседателските избори во Бугарија.Кандидатот на владеачката партија, Цецка Цачева, го призна...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот