Tag: циорас

(Во живо) Пристигнување на премиерот Ципрас на аеродромот во Скопје

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Тој е првиот премиер на Грција што ќе ја посети...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот