Tag: ЦО

СДСМ на 12 декември ќе го избира наследникот на Зоран Заев

СДСМ на 12 декември ќе избира нов лидер што треба да го наследи Зоран Заев кој поднесе оставка.Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска по седницата...

Оставката на Заев утре пред Централниот одбор на СДСМ

СДСМ утревечер треба да одржи состанок на Централниот одбор, кој поради тридневната жалост беше одложен, а на кој се очекува оставка на претседателот на...

Заев: Oстанувам овде за да помогнам да се одржи парламентарното мнозинство...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев синоќа по завршувањето на Извршниот и Централниот одбор на партијата, во изјава за медиумите потврди дека останува на фукнциите...

Избор на новото партиско раководство на денешниот Централен одбор на СДСМ

Изборот на новото партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени се очекуваат денеска на седницата на Централниот одбор на владејачката СДСМ.Централниот одбор ќе...

Костадин Костадинов, Андреј Жерновски и Чедомир Саздовски се избрани за нови...

Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вчера вечерта ја одржа петтата седница.Членовите на Централниот одбор дискутираа за актуелната состојба во државата, спроведувањето на...

Жерновски се повлекува, СДСМ ќе го освојува Центар со свој кандидат

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на општина Центар, а за возврат ќе стане дел од извршната власт. СДСМ ќе предложи свој...

Кирацовски – нов генерален секретар на СДСМ

СДСМ викендов на ЦО ќе бира дел од раководството на партијата. Доскорешниот потпретседател на СДСМ, Александар Кирацовски најверојатно ќе биде нов генерален секретар на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот