Tag: Црвена армија

Демонстрација на сила: Русија со воена парада го прослави Денот на...

На Црвениот плоштад во Москва денес е одржана воена парада по повод Денот на победата, со учество на околу 10.000 војници и приказ на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот