Tag: црвена листа

Велика Британија стави шест африкански земји на „црвената листа“ поради појавата...

Велика Британија стави шест африкански земји на „црвената листа“ поради појавата на нова варијанта на корона вирусот.На „црвената листа“ се Јужна Африка, Намибија, Лесото,...

Романија ја стави Северна Македонија на „црвената ковид листа“

Романиja ja ажурираше „црвена листа“ на земји или области со висок епидемиолошки ризик од ковид-19 и таа стапува во сила на 5 септември, соопшти...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот