Tag: црвенкапа

Велешкиот театар со „Црвенкапа“ гостува во Пустец

Велешкиот театар утревечер од 20.30 часот ќе настапи на Македонското културно лето во Пустец, Албанија, со претставата за деца „Црвенкапа“ во адаптација на Сашо...

„Црвенкапа“ во нова продукција премиерно во Велешкиот театар

„Театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ од Велес денеска напладне за организирана посета од ученици премиерно ја изведе претставата „Црвенкапа“ адаптирана од Сашо Димоски и во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот