Tag: црна кутија

ЕУ: Од следната година задолжителна црна кутија во автомобилите

Од следната година, во сите нови автомобили во ЕУ ќе биде обврзна црна кутија, а од 2024 година ќе ја имаат сите возила регистрирани...

Најдена првата црна кутија од рускиот авион

Спасувачките екипи утринава ја пронајдоа првата црна кутија од рускиот воен авион кој викендов се сруши во Црно море.Кутијата е најдена на околу 1,6...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот