Tag: црниче

Изборни нерегуларности во Кисела вода

Граѓанското здружение Цивил на прес конференција извести дека  во избирачкото место 2660 во месната заедница во Црниче едно лице го фотографирало гласачкото ливче на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот