Tag: чадиев

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ќе добијат два парка за домашни миленичиња

Воочивме желба кај граѓаните, но и реална потреба од место каде што секој поединец ќе може да ужива во миговите поминати со своето домашно...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот