Tag: чадор

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО предвреме ја почна кампањата

Презентирањето на случајот „Таргет“ од страна на Специјалното јавно обвинителство, за ВМРО-ДПМНЕ е уште еден доказ дека Катица Јанева е продолжена рака на Зоран...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот