Tag: чегране

Бејта: Ќе се реши проблемот со водоснабдување во Гостивар

Трајни решенија за водоснабдувањето на општината и околните места, најави Невзат Бејта, кандидатот за градоначаланик на Гостивар од редовите на ДУИ, по остварените средби...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот