Tag: Чедомир Јаневски

Јаневски: Искуството на Розенборг пресуди за победникот

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Чедомир Јаневски, смета дека искуството на Розенборг во европските натпреварувања биле клучни за вториот пораз на македонскиот шампион...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот