Tag: честитка

Честитка од претседателот Пендаровски по повод 8 Април ‒ Меѓународниот ден...

Претседателот Стево Пендаровски по повод Меѓународниот ден на Ромите ‒ 8 Април, упати честитка до припадниците на ромската заедница во Република Северна Македонија.Почитувани сограѓани,Најсрдечно...

Честитка од претседателот Пендаровски по повод празникот Свети Сава

Претседателот Стево Пендаровски по повод празникот Свети Сава упати честитка до припадниците на српската заедница во Република Северна Македонија.Дозволете во мое лично име и...

Џафери: Меѓусебната почит, разбирањето и сплотеноста се должност на секој од...

„Празничното обединување на семејствата, споделувањето на убавите зборови и благородните мисли, солидаризирањето со помалку среќните, било да се тие блиски или далечни, познати или...

Заев му честиташе на Петков за изборот за премиер на Бугарија

Премиерот Зоран Заев во телефонски разговор му го честиташе изборот на Кирил Петков за претседател на Владата на Бугарија, при што двајцата се согласиле...

Честитка од претседателот Пендаровски по повод 22 Ноември – Денот на...

Драги сограѓани од албанска националност,Нека ни е честит 22 Ноември, Денот на албанската азбука. Најискрено ви посакувам празникот да го минете, пред сè, во...

Пендаровски им го честита првиот училишен ден на првачињата

Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска на својот фејсбук-профил им го честита првиот училишен ден на првачињата.Успешен почеток на годината Пендаровски им посакува и...

Пендаровски го честита Курбан бајрам: Да бидеме отворени и солидарни кон...

Претседателот Стево Пендаровски денеска по повод муслиманскиот празник Курбан бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница, реис-ул-улема Шаќир Фетаху, и до сите...

Христијан Мицкоски со честитка по повод празникот Курбан Бајрам

Дозволете во мое лично име и во име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ, на сите граѓани на Република Македонија од исламска вероисповест, да им го...

Заев: Овие свети денови нека бидат исполнети со дух на трпение,...

Премиерот Зоран Заев, по повод празникот Курбан Бајрам, упати телеграма со честитки до поглаварот на Исламската верска заедница, Реисул Улема хаџи Шаќир ефенди Фетаи,...

Заев до репрезентативците: „Одлични сте, нашата најдобра игра допрва следува“

„Честитки до Горан Пандев и до македонската репрезентацијата за првиот, историски гол на ЕП за Северна Македонија“, објави вчеравечер на Фејсбук премиерот Зоран Заев,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот