Browsing: честитка

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во чест на големиот христијански празник, Рождество Христово – Божиќ, во…

Претседателот на државата Стево Пендаровски упати честитка до Киро Стојанов, скопски бискуп и струмичко-скопски епарх, и до сите католички верници…

Папата Франциско ќе ја пренесе својата традиционална божикна порака од балконот на базиликата Св. Петар во Ватикан напладне по божикната…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска упати честитка до граѓаните по повод 13 Ноември, Денот на…

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, упати честитка до граѓаните на САД, по повод Денот на независноста на…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски упати честитка по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на жената, 8…