Tag: четворица убиени

Тројца убиени и четворица повредени во вчерашното пукање во Данска

Загинаа три лица при вчерашното пукање во трговскиот центар во Копенхаген, соопшти данската полиција.Убиени се двајца млади, чија возраст не е прецизно наведена, како...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот