Tag: четвртина милион луѓе

Четвртина милион луѓе досега починале од коронавирусот

Најмалку 250.000 луѓе досега починале од пандемијата на коронавирусот во светот, покажуваат податоци на универзитетот Џонс Хопкинс.Поголемиот дел од новите смртни случаи и зарази...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот