Tag: четврт-финале

„Кралевите“ отидоа во четврт-финалето на ЛШ

Актуелниот европски првак Реал со победата на гостувањето кај Наполи од 3-1 (вкупни 6-2), се пласираше во четврт-финалето на Лигата на шампионитеСерхио Рамос погоди...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот