Tag: четири

Четири деца загинаа во потонатиот чамец со бегалци и мигранти во...

Четири деца на возраст од три до 14 години загинаа откако потона чамец со бегалци и мигранти, во морскиот дел, југоисточно од островот Хиос,...

Во Грција потврдени четири случај на новиот вид на коронавирусот

Новиот, мутиран вид на Ковид-19 бил потврден кај четири од шест позитивни случаи кај посетители кои во Грција пристигнале од Велика Британија, објавија грчките...

Скоро четири милиони новозаразени со коронавирусот за една недела

– Бројот на нови случаи на заразени со коронавирусот во светот во последната недела повторно се зголеми за речиси четири милиони, соопшти Светската здравствена...

Нови четири дестинации со „Визер“ од Скопје и Охрид

Од денеска четири летови со нискобуџетната компанија „Визер“ ќе има од Скопје до Турку, Финска и Ларнака, Кипар, а од Охрид до Меминген и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот