Tag: четка

Ако косата ви се замастува веднаш после миењето, тогаш правите грешки

Постојат причини поради кои косата бргу се замастува иако сте ја измиле.Мрсната коса може да биде последица од стрес и лоша исхрана, но и...

Четка за тоалет со ликот на Доналд Трамп

Во НОВ Зеланд деновиве во продажба се појави рачно изработена четка за тоалет-школка ликот на американскиот птретседател Доналд Трамп.Познатата фризура на Трамп е четката...

Његош Арнаут добитник на наградата „Богомил Карлаварис“

Ликовниот педагог и сликар Његош Арнаут е годинешниот добитник на наградата за животно дело „Богомил Карлаварис“ што ја доделува меѓународната детска ликовна колонија „Мал...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот