Tag: Чеферин

Чеферин: Фудбалот преживеа војни, ќе ја преживее и короната!

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, изјави денеска дека е убеден дека навивачите наскоро ќе се вратат на натпреварите.„Лично, јас сум апсолутно сигурен дека добар,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот