Tag: чешма

Водата за пиење да се троши рационално, апелираат од кавадаречки „Комуналец”

Водата за пиење да се троши рационално, апелираат од кавадаречкото јавно претпријатие „Комуналец”.Оттаму појаснуваат дека во текот на денешниот ден се вршат монтажни работи...

Пиењето вода клучно за здравјето, актуелна дилемата дали од шише или...

Пиењето вода е клучен фактор за одржување добро здравје.Водата ја зголемува енергијата на телото, го подобрува варењето на храната, го забрзува метаболизмот, помага при...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот