Tag: чизми

По 12 години шумските полицајци добија чизми, а по 22 години...

Припадниците на Шумската полиција по 12 години добија чизми. На денешниот настан по овој повод, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа најави дека...

Нови „чизми перничиња“ на „Луј Витон“

Перничињата се вистинско освежување на самиот врв на трендовите оваа година. Имено, француската луксузна компанија „Луј Витон“ има идеја со фокус на удобноста, мекоста...

Чизми кои одат со се’

Оваа сезона и понатаму се во тренд практични, топли длабоки чевли како и куси чизми кои, според зборовите на стилистите, подеднакво добро се вклопуваат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот