Tag: чир

„Титаник 3“ одложен за 11 мај

Рочиштето за предметот на СЈО „Титаник 3“ на СЈО е одложено за 11 мај поради други обврски на судијката Годрана Спировска.По 30-минутната пауза дадена...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот