Tag: чистка

Голема кадровска чистка во Саудиска Арабија: Уапсени над 200 државни службеници

Саудиска Арабија објави дека денеска се уапсени 207 вработени во десетина државни министерства, во рамки на најновата истрага на саудискиот антикорупциски регулатор.Идентитетот на приведените...

Манчевски: Одлуката за разрешувања е на премиерот, „чистка“ за тие што...

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски вели дека ќе ја почитува евентуалната одлука и тој да биде зафатен со „чистката“ на владините...

Заев: Ќе има чистка, по изборите ќе се случат промени

Резултатите од првиот круг на претседателските избори за власта се јасна порака од граѓаните за незадоволство од нејзината работа и причина за промени по...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот