Tag: член

Саливан: Во случај на погрешна руска проценка САД ќе го активираат...

Советникот за национална безбедност во Белата куќа, Џејк Саливан, истакна дека незапирливото зголемување на руски сили околу Украина укажува дека претседателот Владимир Путин може...

Хачинсон: САД остануваат целосно посветен на членот пет на НАТО

Американската амбасадорка во НАТО, Кеј Хачинсон, на прес-конференција пред утрешниот министерски состанок на Алијансата порача дека членот пет на НАТО повелбата не е загрозен...

Столтенберг: Со нетрпение очекуваме Северна Македонија наскоро да и се приклучи...

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на Твитер објави дека телефонски разговарал со премиерот Зоран Заев со цел да ја реафирмира посветеноста на Алијансата...

Стопанската комора на Македонија стана членка на Европската алијанса за практиканство

Стопанската комора на Македонија имајќи предвид оти единствено комбинацијата од практични и теоретски знаења дава сеопфатно образование како стратешки партнер директно учествува во спроведувањето...

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Руската екипа Спартак Москва во новата сезона ќе настапува во регионалната ракометна СЕХА лига.Менаџментот на СЕХА донесе одлука Спартак да биде дел од натпреварувањето...

Словенецот Скикошек Пелко нов член на Вардар

Словенечкиот интернационалец Домен Сикошек Пелко (21) е нов член на европскиот ракометен шампион Вардар.Договорот со пикерот е за една сезона, со можност истата соработка...

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за...

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република...

Кетрин Хејгл ќе ја замени Меган Маркл во „Костуми“

Ѕвездата на „Вовед во анатомија“ се придружува на актерската екипа на „Костуми“ (Suits), откако Меган Маркл, поради своите кралски обврски, мораше да го напушти...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот