Tag: чртви

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ кочеа средства за 16 ковид центри, жртвите од коронавирус...

Лицемерните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски глумат загриженост, кочеа средства за опремување на 16 ковид центри, а жртвите од коронавирусот ги сведуваат на бројки.Од почетокот на...

Четири жртви во пад на воен хеликоптер во Украина

Сите четворица членови на екипаж загинаа во уривање на украински воен хеликоптер МИ-8.Украинските копнени сили соопштија дека леталото се урнало во западниот дел на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот