Tag: шанса

Петровска: Да се даде шанса на дијалогот за дипломатско решение на...

Министерката за одбрана Славјанка Петровска, пред состанокот на министрите за одбрана на НАТО во Брисел, изјави дека целта на денешниот состанок е да се...

Реал ќе му даде уште една шанса на Јовиќ, бидејќи Холанд...

Состојбата со иднината на напаѓачот на Реал, Лука Јовиќ станува јасна.Според „Ас“, договорот дека напаѓачот на Борусија, Ерлинг Холанд, ќе остане во Германија до...

Заев: Новата методологија за преговори би била фер шанса за нас

„Премиерот Зоран Заев денеска изрази очекување дека новата методологија за преговори на Европската Унија, може да се адаптира до првата меѓувладина конференција, што се...

Милевски: Ако ни се укаже шанса, ќе се бориме за првото...

Селекторот на македонската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, смета дека неговите избраници имаат квалитет да се борат за врвот на табелата во квалификациската група...

Жбогар: Земјата ја искористи шансата и доби чиста препорака

Од Брисел денеска добивме многу добра вест. Европската комисија препорача почеток на преговорите со Северна Македонија. Ви честитам за тоа и за напорите и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот