Tag: Шапка

Забрана за движење камиони и автобуси од Тетово кон Шапка

Забрана за движење на тешки товарни возила и автобуси поради врнежите од снег е воведена на патниот правец Тетово–Попова шапка.Забраната, како што соопшти АМСМ,...

Во Лазарополе измерени -3 степени, најмногу снег на Попова Шапка

– Времето изутринава е претежно облачно, а само во некои места има слаб дожд. Долж Повардарието дува слаб до умерен северен ветер.Најстудено било во...

И Мицкоски беше во манастирот Св. Наум на Шапка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска традиционално беше во посета на манастирот на Попова Шапка, каде се чествува празникот и делото на Св. Наум...

Спасовски во посета на Манастирот „Св.Наум“ на Шапка

Претседателот на техничката влада Оливер Спасосвки денеска престојуваше во посета на манастиорот „Св.Наум“ на Попова Шапка.„Секогаш со голема радост го посетувам манастирот на Попова...

На Шапка 15 сантиметри снег

– Најстудено утрово е во Тетово, Битола и Берово, минуст три степени, а максимални осум се измерени во Дојран.Минус еден е во Крива Паланка...

Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива нормално

Врнежи од снег со слаб интензитет вечерва има на Попова Шапка, но засега тие не претставуваат проблем за сообраќајот, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.На...

На Шапка снежна покривка од 21 см, најстудено во Тетово

Највисока снежна покривка измерена утрово од 21 сантиметар има на Попова Шапка, следат Маврови Анови со девет см, три во Крива Паланка и два...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот