Tag: шахти

Се расчистува снегот од шахтите во Скопје

– Активности за расчистување и непречено функционирање на атмосферската канализациска мрежа во Скопје, започнаа утринава екипите на ЈП „Водовод и канализација”, по обилните врнежи...

Заради безбедност се заваруваат шахтите на плоштадот во Скопје

Шахтите на скопскиот плоштад денеска се заваруваат од страна на екипи на „Водовод и канализација“.Од јавното претпријатие информираат за МИА дека се работи за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот