Tag: Шахтјор

Барселона избра десен бек, доаѓа Марио Срна !?

Шампионот на Шпанија Барселона го одбра десниот бек Дарио Срна за трансфер во зимскиот преоден рок, пишуваат Мундо Депортиво и Ас.Каталонците долго време се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот