Tag: Шаќири

Шаќири: Платите во основно и средно образование од септември ќе бидат...

Повисоки плати за 15 отсто за вработените во основно и во средно образование ќе има од септември, како што е договорено со Самостојниот синдикат...

Шаќири: Отворен сум за дијалог и соработка со синдикатот за високо...

Како што имавме социјален дијалог за основно и за средно образование, отворен сум за соработка и ја очекувам со репрезентативниот синдикат за високото образование,...

Шаќири – Адеми: Образованието треба да ги пресретне брзите промени на...

Образованието треба да биде визионерско, тоа од нас го бараат сегашните генерации кои ќе бидат граѓани на иднината. Заложбите за образование кое ќе ги...

Шаќири: Училиштата се подготвени за настава со физичко присуство, да се...

Добро здравје и успешен почеток на второто полугодие од учебната година на учениците и наставниците им посака министерот за образование и наука Јетон Шаќири...

Шаќири: До крајот на неделава ќе има одлука за наставата во...

До крајот на неделата на седница на Влада ќе биде донесена одлука дали наставата во второто полугодие од 1 февруари ќе почне со физичко...

Шаќири: Законот за употреба на податоци од јавниот сектор ќе се...

Фондацијата Метаморфозис, во рамките на Проектот на УСАИД за ангажирање на граѓаните, ќе обезбеди техничка помош на Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА)...

Шаќири вети поголема транспарентност на ИВЗ и повика на поголема одговорност...

„Исламска Верска Заедница во Република Северна Македонија ќе ги почитува правилата на транспарентно и во секој момент и прилика ќе им овозможи на медиумските...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот