Tag: Швајцарско езеро

Путин и Бајден ќе се сретнат во вилата „Ла Гранж“

Министерството за надворешни работи на Швајцарија кое е домаќин на самитот на претседателите на Русија и САД соопшти дека Путин и Бајден ќе разговараат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот