Tag: шведска експлозија

Силна експлозија во Шведска – евакуирани станарите на зградата, 20 лица...

Силна експлозија го тресеше рано утрово шведски Гетебург. Како што јавуваат шведските медиуми до експлозија дошло во зграда во центарот на градот, а повеќе...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот