Tag: Шенгенски договор

Курц и Попоски го посетија граничниот премин кај Гевгелија

Моментно првиот човек на ОБСЕ и австриски министер за надворешни работи, Себастијан Курц денес со потпретседателот на владата и шеф на дипломатијата на Македонија,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот