Tag: Шенжен

Бердих го освои турнирот во Шенжен

Чешкиот тенисер Томаш Бердих ја одбрани титулата во Шенжен, откако денес во финалето го победи Французинот Ришар Гаске со 7:6, 6:7 и 6:3.Оваа титула...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот