Tag: шенто

Акциска контрола во Ченто, санкционирани 217 возачи

Полицијата во акциска контрола во скопската населба Ченто вчера санкционира 217 возачи.Од Министерството за внатрешни работи информираат дека за управување без возачка дозвола санкционирани...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот