Tag: шереметјево

„Нордвинд“ отвора редовна авиолинија Скопје – Москва

Руската авиокомпанија „Нордвинд ерлајнс“ отвори нова редовна директна авиолинија од Москва до Скопје.Првиот лет на Нордвинд од московскиот меѓународен аеродром „Шереметјево“ до аеродромот во...

Најбезбедни и најточни авиокомпании во светот

Дејли мејлАеродромот Александар Пушкин Москва – Шереметјево е прогласен за најточен меѓународен аеродром во светот, а руската компанија Аерофлот за светски авиопревозник кој најмалку...

Се запали авион на Шереметјево, шестмина повредени

Шест лица се повредени во пожар кој изби во патнички авион при принудно слетување на московскиот аеродром Шереметјево.„Според прелиминарните информации, неколку лица се повредени....

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот